Poznaj Białoruś

Aktualności

Wycieczka po Łodzi żydowskiej 24.05.2015 r.
11-05-2015

Z cyklu wycieczek po Łodzi tym razem zapraszamy na spacer "Szlakiem żydowskim". Na wszystkich chętnych czekamy 24 maja 2015 r. o godz. 11.00 w Parku Staromiejskim pod "Pomnikiem Dekalogu (Mojżesza)".Społeczność żydowska była obecna w naszym mieście już w II połowie XVIII w. W 1939 r. liczyła ona już 233 tysiące. Po wojennej eksterminacji i prześladowaniach obecnie w Łodzi mieszka ok. 300 Żydów. Gdzie znajdowały się miejsca kultu? Jak społeczność żydowska wpłynęła na rozwój miasta? Kto ze znanych Łodzian spoczywa na cmentarzu żydowskim? Gdzie znajdowało się łódzkie getto? Na te i inne pytania odpowie nam członek naszego Stowarzyszenia, przewodnik wycieczek łódzkich i społeczny opiekunem zabytków Bogumił Szubert. Serdecznie wszystkich zapraszamy do poznania kolejnej karty historii naszego miasta.Copyright © 2014. All Rights Reserved.